Kaip pataisyti dviračio sėdynes

Pikantiškas dviračio sėdynė gali atrodyti ne taip, kaip pirmas dalykas – kol važiuojate pedalais, perstumiate mylias, o kiekviena minutė tampa dar nemaloni. Jei žvilgsnis praeina, kai stovite ant pedalų, turite pakankamai įrodymų, kad triukšmas kyla iš sėdynės. Jūsų darbe, norint pataisyti squeak, reikia spręsti sėdynės sudedamąsias dalis: balną ir porą įmontuotų plonų metalinių bėgių po balneliu.

Purškimo tepalas, kuriame sėdynės bėgiai praeina per balno laikiklį, kuris sėdi ant sėdynės atlošo ir palaiko sėdynę.

Atsukti balną. Jei jis yra laisvas, bakstelėkite balnelio nosį aukštyn arba žemyn, kad lygintumėte sėdynę. Laikykite balną teisingoje padėtyje. Priveržkite spaustuką su “Allen” raktu arba veržliarakčiu.

Testuokite dviračiu. Jei prakeikimas pasitraukė, tu baigsi. Jei squeakis išlieka, tęskite išsamesnę techninę priežiūrą.

Naudokite veržliaraktį, kad atlaisvintumėte rišiklio varžtą, kuris palaiko sėdynės atramą rėmelyje, arba pasukite greito atleidimo svirtį, kad sėdynių laikiklis būtų laikomas ant dviračio rėmo. Nuimkite sėdynės atlošą ir sėdynę kaip vienetą.

Sutepkite rišamojo varžto ir išorinio varžto paviršių, kur jis liečia rėmą.

Atsukite sėdynės spaustuką su “Allen” raktu arba veržliarakčiu, kol jis pakankamai atsiveria, kad bėgiai būtų lengvai nuvilkti į priekį ir atgal. Pakartokite savo ankstesnį sėdynių bėgių purškimo tepimą, šį kartą sutepdami juos visą savo ilgį, taip pat ir tada, kai jie susitinka balnelio priekyje. Sutepkite sritis, kurios nėra prieinamos, kai balnelio gnybtas yra visiškai priveržtas per bėgius. Priveržkite spaustuką.

Įstatykite sėdynės atramą į dviračio rėmą ir priveržkite rišiklio varžtą arba greito atlaisvinimo varžtą. Patikrinkite, ar balnelis yra lygus. Atlaisvinkite sėdynės spaustuką, lyginkite jį ir prireikus priveržkite spaustuką. Testuokite dviračiu. Jei švytėjimas išlieka, sėdynės bėgiuose gali sutrikti suvirinimo jungtis ir reikia pakeisti sėdynę.