Kaip virti galvijieną ant grilio

Jautienos kojos iškirptos iš karvės kojos ir dažniau naudojamos kojų raumenys yra sunkesnės už kitus mėsos gabalus. Kad mėsa nebūtų išdžiūvusi ant grotelių, naudokite tiesioginių ir netiesioginių kepimo būdų derinį. Pradėkite mėsą išvalyti per didelę šilumą. Tada perkelkite jautiena į didelį puodą ir lėtai kepkite keptuvę per mažą šilumą. Dažnai mėsą kepkite, kad griliuotų drėgmę.

Išskalaukite jautienos kepsnius druska ir pipirais.

Ištirpinkite sviestą dideliame puodelyje. Į morką įpilkite morkas, salierus ir svogūnus ir suminkštinkite iki minkštos. Pašalinkite daržoves nuo karščio ir atidėkite.

Paruoškite skrudinamą skardą į jautienos raukšles. Įvirškite jautienos sultinį ir vandenį į didelį puodą. Išskalaukite skonį su čiobreliais, lauro lapais ir sūdytais daržovėmis.

Iš anksto pašildykite grilį vidutiniškai aukštai. Purškite nedidelį alyvuogių aliejaus kiekį ant grotelių grotelių.

Įdėkite jautienos kepsnius tiesiai į karščiausią grilio dalį. Apytiksliai 1 minutę pamaitinkite kiekvieną jautienos pusę. Perpilkite mėsą į didįjį puodą su sūrio skysčiu.

Mažinkite grilio šilumą. Uždenkite puodą ir nuveskite ant grotelių grotelių.

Jautienos šakeles verda per mažą ugnį 2 valandas. Dažnai kepkite mėsą su skrudinančiu skysčiu.

Naudokitės mėsos termometru, kad paimtumėte jautienos šakelių vidinę temperatūrą. Pašalinkite mėsą iš sūrio skysčio, kai mėsa yra minkšta ir pradeda nusileisti nuo kaulo.

Prieš pjaustymą mėsa gali likti maždaug 3 minutes. Nuplaukite šiek tiek susmulkinto skysčio maltos griežinėliais ir patiekite.