Kaip nustatyti ribas su narkomanu priklausančiu sutuoktiniu

Pasak narkomanijos ir psichinės sveikatos centro, kai asmuo kenčia nuo priklausomybės, problemos paprastai neigiamai veikia jo draugus ir šeimą. Sutuoktiniui gali būti ypač sunku remti partnerio atsigavimą, vis tiek nustatydama ribas tarp poreikių ir lūkesčių santykiuose. Pasak “Mental Health America”, priklausomybių sutuoktiniai ir partneriai turi aukštą tendenciją įsitraukti į priklausomus elgesius, kurie gali sukelti priklausomybę, todėl labai svarbu nustatyti ribas. Sutuoktiniai turėtų būti gerai informuoti apie susigrąžinimo procesą ir ieškoti paramos savo emociniams klausimams, susijusiems su priklausomybe.

Sukurkite aiškias gaires ir apribojimus, susijusius su asmens medžiagos vartojimu ir jūsų santykiais, rekomenduoja Narkomanijos ir psichinės sveikatos centrui. Reikia žinoti, kad narkotikų vartojimas gali sukelti konkrečių pasekmių. Tokie apribojimai gali apimti ir sutuoktinio neapmokestinimą, jei jis praleidžia darbą, atsisako lėšų, kurias jis gali naudoti narkotikų pirkimui, arba net pateikia prašymą dėl teisinės santuokos nutraukimo.

Kreipkitės į individualią paramą iš terapeuto ar bendraamžių palaikymo grupės, tokios kaip “Al-Anon”. “Psichinės sveikatos amerikiečiai” specialistai pažymi, kad daugelis sutuoktinių, kurie yra susituokę su narkomanais, gali patirti didelį emocinį stresą dėl partnerio narkotikų ar alkoholio vartojimo. Sutuoktiniai turėtų siekti emocinės paramos iš profesionalių patarėjų ar bendruomenės grupių, siekdami sukurti geresnes gebėjimus spręsti problemas ir remti ilgalaikius sprendimų priėmimo ryšius.

Sukurk asmeninį fizinio ir finansinio saugumo planą, teigia Addiction and Spiritual Health centro ekspertai. Asmuo turėtų atidėti pinigus ir būti pasirengęs atskirti save nuo savo partnerio tuo atveju, jei jo priklausomybė tęsiasi arba jis smurtins dėl didėjančio medžiagų kiekio.

Įtraukti į veiklą ir socialinius renginius, kurie nėra susiję su priklausomu partneriu. “Psichikos sveikatos amerikiečių” specialistai pažymi, kad sutuoktiniai, turintys priklausomų partnerių, turėtų skirti papildomų pastangų, kad praleistų laiką ir energiją už santuokos ir priklausomybės užsiėmimų bei draugystės reikalus. Svarbu, kad asmuo vystytų subalansuotą gyvenimo būdą, todėl partnerio priklausomybė ir sveikatos problemos neapsunkina asmens laimės. Žmonės, kurie per daug orientuojasi į partnerio priklausomybės problemas, paprastai linkę gelbėti ir rūpintis asmeniu. Tai gali sukelti papildomų sunkumų nustatant ribas ir vykdant nustatytus apribojimus.