Kaip greitai sumažinti veido mėlynę

Žaizdos yra kraujas, kuris pabėgo iš skaldytų kraujagyslių dėl sužalojimo. Kraujas kaupiasi tarp raumenų ir odos ir yra matomas žemiau odos paviršiaus. Žaizdos ant veido paprastai nėra rimti, tačiau tai gali sukelti nepatogumų, kol ji išgydoma. Kai kurie paprasti pirmosios pagalbos veiksmai gali sumažinti mėlynumo sunkumą ir pagreitinti gijimo procesą.

Įvertinti sužeidimus

Skausmas, patinimas ir kraujosruvos gali būti sutrikusio kaulo veidas. Jei įtariate, kad yra lūžis, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Pirmoji pagalba

Jei po galvos ar veido sužalojimo pasireiškia pykinimas ir vėmimas, galvos svaigimas, silpnumas, psichinė sumišimas, vaikščiojimo ar judėjimo sunkumai ar regėjimo pasikeitimas, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Net trumpą sąmonės praradimą gydytojas turi įvertinti. Nebandykite važiuoti, bet skambinkite greitam automobiliui ar kažkas paskatins jus nuvykti į greitosios pagalbos centrą.

Poilsis ir šiluma

Kartais galvos traumos simptomai yra atidedami. Net jei žalos atsiradimas yra lengvas, asmenys turėtų būti atidžiai stebimi 24 valandas. Neleiskite jam miegoti ilgiau nei dvi ar tris valandas ir reguliariai tikrinkite budrumą pateikdami paprastus klausimus. Jei esate susirūpinęs dėl jo atsakymų ar pastebėjote kitus psichinės sumišimo požymius, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Sumušimas mėlynė

Pradėti gydyti veido veido mėlynę iškart po sužalojimo. Šiuo metu jūsų pastangos bus naudingiausios.

Uždenkite ledą į paveiktą zoną maždaug per 15-20 minučių. Sulenktas ledas arba sušaldytų daržovių pakuotė, apvyniota audiniu ar rankšluosčiu, sukuria veiksmingą ledą. Nenaudokite ledo tiesiai ant odos. Venkite slėgio nukentėjusiam plotui ir nemiegokite ledo pakuotės ant veido. Tai gali sukelti nušalimą ir dar labiau pakenkti jūsų veido odai.

Ledo paketą reikia pakartotinai papildyti 15-20 minučių kas valandą. Tęsti gydymą pirmąsias 24 valandas po traumos. Ledas sumažins uždegimą, patinimą, skausmą ir paraudimą. Jei per šį kritišką laiką galite laikytis dažno apledėjimo grafiko, galite dramatiškai pagerinti veido mėlynės išvaizdą.

Galite vartoti be recepto vaistus nuo skausmo, pvz., Acetaminofeno ar ibuprofeno. Laikykitės buteliuko dozavimo instrukcijų ir pasitarkite su savo gydytoju, jei nesate tikri, ar šie vaistai yra saugūs jums. Venkite aspirino, nes jis sumažina kraujo krešėjimą ir gali sukelti papildomą kraujavimą iš skilę kraujagysles.

Jei susižeidė akių zona, per 48 valandas po traumos nedarykite jokio sunkaus pakėlimo ar fizinio krūvio. Šie veiksmai gali sukelti papildomą kraują sužalojusiame rajone, pabloginant jūsų mėlynės atsiradimą.

Įsitikinkite, kad per dieną po traumos gausite pakankamai poilsio. Padidinkite galvą papildomomis pagalvėmis naktį, kad sumažintumėte veido patinimą. Toliau stebėkite savo sužalojimą per sekančias valandas ir dienas. Jei pasireiškia stiprus skausmas, patinimas, regos sutrikimai ar kraujavimas iš nosies, kreipkitės į gydytoją.

Po 24 valandų perjunkite nuo ledo pakuočių iki šiltų kompresų. Šiluma padės pagerinti kraujotaką paveiktoje zonoje, stimuliuojant imuninės sistemos molekules ir pagreitinant gijimą. Sugerti švarią rankinę šiltu, ne karštu vandeniu. Išstumkite ir nukreipkite į paveiktą zoną 15-20 minučių. Pakartokite tai kas valandą, kai reikia.

Nepaisant visų jūsų pastangų pagreitinti gijimą, veido mėlynė vis dar gali užtrukti kelias dienas ar daugiau. Galite apsvarstyti galimybę naudoti makiažą, kad paslėptumėte ar sumažintumėte veido veido mėlynę, o jūs laukiate vietos, kol išgydysite.

Niujorke veikiantis chirurgas Dr Tal Dagan rekomenduoja naudoti tik produktus, kurie yra hipoalergiczni ir be kvapiosios medžiagos. Jei turite veidus ar atidarytus gabalus ant veido, turite įsitikinti, ar makiažo produktai yra švarūs ar nauji, ir naudokite tik naujus aplikatorius.

Pasirinkite atspalvį, kuris tinka jūsų odos tonui. Korpusai yra storesni ir nepermatomi nei įprasti pamatai ir gali slėpti mėlynes. Spalvų koreguojantis makiažas taip pat gali sumažinti mėlynę. Apskritai, norėdami sumažinti paraudimą, naudokite levandų spalvos korekciją, kad sumažintumėte geltonojo mėlynumo ir žaliai tonizuotą korekciją.