Kaip gydyti spuogus su hidrokortizonu

Spuogai gali paveikti bet kokį kūno plotą ir pasireikšti bet kuriame amžiuje, nors jis dažniausiai pasireiškia paaugliams ir nėščioms moterims dėl hormonų pusiausvyros sutrikimų organizme. Pasak Mayo klinikos, spuogai atsiranda, kai poros ar plaukų folikulai odoje užsikemša bakterijų, nešvarumų, aliejaus ir negyvų odos ląstelių deriniu. Sunkūs spuogai gali sukelti didelį odos paraudimą ir uždegimą, todėl gali būti randų, jei jie nėra gydomi. Hidrokortizono taikymas spuogų pažeidimams gali sumažinti šiuos simptomus ir greičiau atsigauti.

Nuplaukite paveiktą zoną švelniu muilu ir šiltu vandeniu. Venkite šveisti odą, nes tai padidins dirginimą ir uždegimą ir sustiprins jūsų spuogus.

Išplaukite smulkiagrūdį produktą, kad pašalintumėte odos ląsteles ir atidarytumėte poras. Padauginkite nuo dviejų iki trijų kartų per savaitę arba prireikus. Pernelyg dažymas gali paskatinti odą gaminti daugiau aliejaus.

Nedidelį kiekį hidrokortizono kremo tepkite tiesiogiai į uždegimus spuogus ir cistus. Grietinėlė sumažins paraudimą ir uždegimą, palengvins niežėjimą ir gali padėti išgydyti spuogus. Hidrokortizono kremas yra parduodamas pagal receptą arba kaip mažesnio stiprumo tepalą be recepto. Naudokite kremą du kartus per dieną.

Sumažinkite hidrokortizono kiekį, kurį vartojate, jei pastebėjote spuogų padidėjimą. MedlinePlus teigia, kad hidrokortizono kremas gali sukelti ar pabloginti spuogus kai kuriems žmonėms. Jei per septynias dienas nematote pūslės paţeidimų pagerėjimo ar paraudimo sumažėjimo, nutraukite hidrokortizono kremo vartojimą ir pasitarkite su gydytoju.

Paklauskite savo dermatologo apie benzoilo peroksido ir hidrokortizono kombinuotojo losjono bandymą. Pasak “Drugs.com”, šis losjonas gydo spuogus, džiovindamas spuogų pažeidimus ir sumažinant susijusį odos uždegimą. Šalutinis poveikis gali būti sunkus ir apima alergines reakcijas, odos deginimą ar įtrūkimą, plaukų augimą, plaukų folikulų uždegimą ir odos spalvos pasikeitimą.

Gaukite steroidų injekcijas, kad galėtumėte gydyti sunkias arba cistines spuogus. Daugeliu atvejų hidrokortizono injekcijos tiesiai į paveiktus pažeidimus susitraukia, sumažina paraudimą ir patinimą, taip pat sumažina randą.