Kaip išgydyti blogą kvapą su dideliu baltymų kiekiu

Didelė baltymų, mažai angliavandenių dieta gali paduoti kūną į ketozę – būklę, kurioje jūsų kūnas degina riebalus, o ne gliukozę energijai. Kai jūs apribojote savo angliavandenių vartojimą, jūsų kūnas turi naudoti saugomus riebalus energijai, kuris gali būti trumpalaikis būdas prarasti keletą svarų. Kai jūsų kūnas degina riebalus, išleidžiami šalutiniai produktai, vadinami ketonais. Daugelis iš jų ištrauksite šlapime ir prakaite, tačiau kai kurie iš jų bus išstumti kvėpuojant – ir ketonai nesugeba kvapas. Remiantis Atsakingos medicinos gydytojų komiteto apklausa, 40 proc. Žmonių, vartojusių mažai angliavandenių dietą, pranešė apie blogą kvapą.

Nebandykite uždengti blogo kvapo su mėsais ar dantenomis. Vietoj to dažniau tepkite dantis. Tepkite plaštakoje, siūuosite ir išvalykite liežuvį, kad ketonai būtų išvalyti iš burnos. Išvalius liežuvio nugarą, atsikratysite daugumos problemos. Gerai gerkite burnos higieną 2-3 kartus per dieną.

Gerkite daugiau vandens. Laikydami burną drėgnu gali padėti išsklaidyti “keto kvėpavimą”. Geriamasis vanduo padės atkurti tinkamą rūgščių ir šarmų pusiausvyrą burnoje. Jei žiema yra sausa jūsų burnoje, pabandykite drėkintuvą miegamajame. Geri daug skysčių taip pat padės jums perduoti daugiau ketonų šlapime, o ne išgydami. Atminkite, kad išsiplėtimas yra dar viena priemonė jūsų kūnui atsikratyti atliekų.

Valgykite angliavandenius. Vienintelis būdas iš tikrųjų sustabdyti netinkamą kvėpavimą, kurį sukėlė ketozė, – pašalinti kūną iš ketozės. Galite pasirinkti valgyti mažai glikemijos indekso angliavandenius, kurie turi mažai įtakos jūsų cukraus kiekiui kraujyje arba didelį kiekį baltymų angliavandenių, pavyzdžiui, ankštinių. Valgykite daugiau daržovių ir vaisių saldesnio kvapo kvėpavimui.