Kaip kepinti sausainius, kurie nėra sudegę apačioje

Kepimo slapukus galima laikyti naujuoju mokslu kaip meno. Mažiausias sudedamųjų dalių pakeitimas ar nesilaikymas nurodymų gali sukelti gaminį, kuris labai skiriasi nuo numatyto. Prieš pradėdami atidžiai perskaitykite receptą ir įsitikinkite, kad turite viską, ko reikia, prieš pradėdami maišyti tešlą. Keptuvams su konvekcine krosnimi tikriausiai nėra problemų dėl slapukų deginimo apačioje, nes jo ventiliatorius paskirsto šilumą tolygiai. Tačiau jei naudojate įprastą orkaitę, keletas patarimų gali padėti apsaugoti slapukus nuo prastėjimo.

Kepkite savo slapukus ant sunkiojo, atspindinčio, šviesaus aliuminio slapukų lapo be ratlankio. Apsvarstykite galimybę naudoti izoliuotą lakštą, kuris turi įmontuotą oro sluoksnį, todėl jis mažiau pažeidžiamas mažesnio krosnies šildymo elemento.

Nurodykite pintinę su pergamentiniu popieriumi, kad šiek tiek daugiau izoliuotų ir paskatintumėte vienodą kepimą.

Įdėkite silikoninį gaubtelį į keptuvę prieš kepant sausainius, jei indas yra plonas. Arba sudėkite vieną ploną slapuką ant kitos, kad užtikrintumėte daugiau apsaugos nuo kaitinimo elemento.

Kepkite viršutinėje orkaitės pusėje esančius slapukus, kur temperatūra yra didžiausia, bet visos indo dugnas yra toli nuo apatinio kaitinimo elemento.

Nustatykite krosnies laikrodį, esantį apytiksliai apskaičiuotam kepimo laikui, ir patikrinkite slapukus, kai skamba. Jei jūsų slapukai nėra pakankamai rudi, nepalikite jų. Sustokite krosnyje, kur galite vėl juos patikrinti, kai reikia.

Patikrinkite savo orkaitės faktinę temperatūrą, jei jūsų slapukai toliau degti apačioje. Orkaitės termometras gali pasakyti, ar temperatūros rodmenys nuolat išjungiami ir kiek.