Kaip mokyti matematikos faktus autizmo vaikui

Autizmas yra vystymosi sutrikimas, turintis įtakos smegenų normaliam socialinių ir bendravimo įgūdžių vystymuisi. Autizmo sunkumas labai skiriasi nuo vieno asmens iki kito. Tačiau daug autizmo vaikai gali mokytis matematikos faktų, kai mokymo metodai suderinami su savo stipriosiomis ir interesų grupėmis. Kaip ir bet kuris kitas studentas, sėkmingai mokantis matematikos faktai gali būti sunku vaikui, sergančiam autizmu, arba ji gali suvokti, kad ji labai mėgsta matematiką ir greitai surenka mintis.

Nustatykite vaiko interesus. Autizmo vaikai turi didžiulį susidomėjimą konkrečiu daiktu ar daiktu. Pavyzdžiui, jūsų vaikas gali būti žavėjęs monetomis ar antspaudais. Savo interesų nustatymas leidžia jums juos naudoti mokyti matematikos sąvokas.

Parodykite matematikos koncepciją su daiktais, kuriuos jūsų vaikas įdomu. Daugelis autizmo turinčių žmonių yra vizualūs besimokantieji. Jei mokote dar daugiau, o jūsų vaikas domina monetomis, naudokite monetas, kad pademonstruotumėte, kaip tai veikia. Pavyzdžiui, padėkite keturias monetas priešais tavo vaikus ir tris monetas priešais jus. Tada parodykite ir paaiškinkite, kad jei pridėsite monetas į savo monetas, jis turės septynis monetas.

Parašykite matematikos faktus, kuriuos mokote savo vaikui. Kadangi daugelis autizmo vaikų mano vaizdus, ​​o ne kalbą, jiems dažnai sunku prisiminti ilgus informacijos sąrašus. Įrašius sąrašą, jūsų vaikas gali kreiptis į jį, kai tik tai reikalinga. Rašykite juodu rašikliu ant įdegio, šviesiai mėlynos arba šviesiai žalios spalvos popieriaus. Tai sumažina kontrastą ir padeda tam tikriems autizmo vaikams skaityti.