Kaip pasakyti, ar apsinuodijote maistu

Pilvo spazmai, pykinimas, viduriavimas, maisto trūkumas – apsinuodijimo maistu simptomai yra labai panašūs į skrandžio gripo simptomus. Be to, apsinuodijimas maistu ir skrandžio problema yra panašūs. Todėl galbūt galėsite nustatyti, kuri liga paveikia jus, atsižvelgiant į laiką ir simptomus, tačiau galų gale turėsite kruopščiai gydyti savo kūną per sekančias dienas, nesvarbu, kokia liga pasklidusi.

Suprasti maisto apsinuodijimą

Nors skrandžio gripas kilęs iš viruso, apsinuodijimas maistu įvyksta, kai valgote maisto produktus, kuriuose yra bakterijų, tokių kaip salmonelė, listeriozė, E. coli ar Campylobacter. Pasak “KidsHealth”, labiausiai tikėtina, kad apsinuodijimas maistu bus gaunamas iš mėsos, paukštienos, kiaušinių, pieno ir vėžiagyvių. Bet taip pat gali kilti neplautų vaisių ir daržovių, taip pat prastos maisto tvarkymo ar paruošimo praktikos.

Simptomų nustatymas

Pasak maisto ir vaistų administracijos, apsinuodijimo maistu simptomai gali skirtis priklausomai nuo to, kokios bakterijos patenka į jūsų sistemą, tačiau yra keletas bendrų požymių. Pilvo spazmai, vėmimas, pykinimas ir viduriavimas yra visi simptomai, tačiau taip pat galite patirti apetito netekimą, nedidelį karščiavimą, šaltį ar galvos skausmą.

Laikas ir paplitimas

Skrandžio problema gali streikuoti bet kuriuo metu, bet jūs galbūt galėsite apsisaugoti nuo apsinuodijimo maistu nuo pat jo patekimo. Nors apsinuodijimas maistu kai kuriais atvejais gali palaukti, kol keletas dienų užtruks savo negražią galvą, praneša “KidsHealth”, dažniausiai pasitaikančių apsinuodijimo maistu simptomai dažniausiai pasireiškia per dvi-šešias valandas valgant maistą. Be to, jei valgysite užkrėstą maistą tuo pačiu metu, kai kitiems, pvz., Kepsnyje ar švediško stalo, jūs žinosite, kad tai apsinuodijimas maistu, nes kiti tuo pačiu metu susirgs.

Kada pamatyti daktarą

Mažo apsinuodijimo maistu simptomai gali greitai išspręsti save prieš pasitarkite su gydytoju. Paprastai žmogui, kuris apsinuodijimas maistu, medikamentams nereikia, pažymi “KidsHealth”, tačiau galėtumėte patekti į ligoninę, jei leisite sau tapti dehidratuota. Jei kreipiatės medicinos pagalbos dėl rimto apsinuodijimo maistu, gydytojas gali užsisakyti sigmoidoskopiją, kuria ieškoma kraujavimo ar infekcijos šaltinio.

Atkūrimas namuose

Kai jaučiate, kad galite laikyti skysčius, įpilkite vandens ar kitų skaidrų skysčių, kad išvengtumėte dehidratacijos. MedlinePlus taip pat siūlo išgerti geriamojo atpalaidavimo mišinį, kurį galima įsigyti iš vaistinės ir sumaišyti su vandeniu, kad būtų pakeisti vėmimo ir viduriavimo praradę skysčiai ir mineralai. Kai būsite pasirengęs vėl valgyti, laikykite maisto produktus minkštais ir paprastais, pvz., Krekeriais, sausais skrudintais arba paprastais ryžiais.