Kaip pasirinkti skaitymo akinių didinimą

Senstant, galite pastebėti, kad skaitymas tampa sudėtingas, o žodžiai puslapyje yra neryškūs. Galite rasti knygų arčiau ir arčiau savo veido. Kai taip atsitiks, daugelis žmonių pasirenka ieškoti skaitymo akinių, kad padidintų smulkų spausdinimą ir būtų lengviau skaityti. Daugelyje vaistinių ir universalinių parduotuvių yra skaitymo akinių pasirinkimas, o daugelis siunčia skaitymo diagramą, kad padėtų jums nustatyti didinimą, kurio jums reikia. Tačiau net ir be diagramos, galite rasti tinkamą akių jėgą.

Su skaitymo diagrama

Pašalinkite akinius.

Be diagramos

Stumkite 14 colių nuo skaitymo diagramos.

Perskaitykite kiekvieną teksto eilutę, kol pamatysite liniją, kuri bus neryški arba išfokusuota.

Pasitarkite su diagramu, norėdami rasti jums reikalingą padidinimo galią. Diagramoje turėtų būti nurodyta galia, esanti kiekvienos eilutės teksto kairėje arba dešinėje.

Išbandykite porą skaitymo akinių tokiu didinimu. Dabar tekstas turėtų būti aiškus.

Paimkite savo amžių ir atimkite 35, tada dešimtainį kablelį nurodykite tarp likusių skaičių. Apskaičiuokite šį skaičių iki artimiausio 25 prieaugio. Pavyzdžiui, 57 metų amžiaus žmogus išskaičiuoja 35 ir gauna 22. Padėkite dešimtainį kablelį, kad gautumėte 2,2, o po to – iki 2,25.

Įdėkite porą skaitymo akinių su padidintu skaičiumi ir laikykite šiek tiek skaitymo medžiagos normalaus skaitymo atstumu, paprastai 12-17 colių.

Nustatykite, ar tekstas jums aiškus ar ne. Jei ne, bandykite kitą stipraus didinimo galią ir bandykite dar kartą.

Tęskite akinius tokiu būdu, kol tipas pasirodys aiškus ir lengvai perskaitytas įprastu skaitymo atstumu.