Kaip sužinoti, ar kiauliena sugedusi

Iš sugedusios kiaulienos bakterijos gali sukelti apsinuodijimą maistu, kuris sukelia tokius simptomus kaip viduriavimas, pilvo skausmas, mėšlungis, pykinimas ir vėmimas. Simptomai gali užtrukti nuo vienos iki trijų dienų. Šviežia kiauliena gali būti sveika jūsų dieta. 3,5 colio grietinės liesoje kiaulienoje yra 190 kalorijų ir 5 gramų riebalų. Lieknoji kiauliena taip pat yra puikus baltymų šaltinis, vienoje porcijoje – 30 gramų, kuriame yra vitaminų B, geležies, magnio, fosforo ir cinko. Svarbu žinoti, kaip nustatyti, kada mėsa bloga.

Prieš pirkdami arba kepdami kiaulieną, patikrinkite pakuotės datą. Jei kiauliena turi “vartojimo iki” datą, virkite arba užšaldykite iki nurodytos datos. Jei pateikiama “parduodama” data arba nėra datos, kepkite arba užšaldykite kiaulienos kepsnius, kepsnius, špagatas ar šonkaulius per 3-5 dienas nuo pirkimo. Nevalgyk kiaulienos, pasibaigus “vartoti iki” arba “parduoti iki”, nebent ji buvo tinkamai įšaldyta iki šios datos.

Tinkamai laikykite kiaulieną, kad išvengtumėte sugadinimo. Jei šviežia kiauliena parduodama supakuota į plastikinę plėvelę, ją perkelkite į laikymo šaldiklio krepšius prieš pateikiant šaldytuve arba šaldytuve, taip išvengsite kontakto su oru. Naudokite maišelį su užtrauktuku ir išardykite visą perteklinį orą prieš sandarinimą. Kiauliena laikoma šaldytuve, esant 40 laipsnių Fahrenheitui. Užšaldykite kiaulieną nuliniais laipsniais Fahrenheit ir sunaudokite per keturis ar šešis mėnesius.

Kvapas kiauliena Šviežia kiauliena turi turėti nedidelį kvapą ar be jo. Jei yra rūgštaus, amoniako ar keisto kvapo, kiauliena nėra šviežia ir turėtų būti pašalinta. Vienintelė išimtis yra vakuume supakuota kiauliena, kuri gali turėti kvapą, kuris turėtų išsisklaidyti, kai mėsa yra nuplaunama šaltu vandeniu.

Pajuskite kiaulieną, kad jis būtų tvirtas ir drėgnas. Išvalyta kiauliena turi lipnų pojūtį, gali jaustis kieta arba sausa.

Ieškokite šviežios kiaulienos pilkšvai rausvos spalvos. Piktoji, žalioji kiauliena gali būti rudos arba tamsiai pilka, ir ji turi būti pašalinta. Bet koks riebalų marmuras turi būti baltas, niekada geltonos arba pilkos spalvos.