Kaip virti bambukus konvekcinėje krosnyje

Pasak “Fine Cooking” svetainės, konvekcinė orkaitė yra patogus maisto ruošimo įrankis, nes jis gamina maistą greičiau nei įprastinė orkaitė ir suteikia daugiau aukso rudos ir sultingos mėsos. Kepimo vištienos būgnai konvekcinėje krosnyje yra ne sunkesni, nei virti juos į tradicinę orkaitę, tačiau jums reikės naudoti žemesnę temperatūrą ir tikėtis trumpesnio kepimo laiko.

Įkaitinkite konvekcinę orkaitę iki 325 laipsnių Fahrenheito.

Įdėkite vištienos būgnelius į kepimo skardą, purškiamą neskiestiniu virimo purkštuvu. Suskleiskite kuokelius su savo mėgstamomis žolelėmis ir prieskoniais, tokiais kaip rozmarinas, česnako milteliai, kmynai arba čiobreliai.

Perpilkite kepimo lapą į iš anksto įkaitintą konvekcinę orkaitę. Nedidelę kepimo skardą įkiškite tiesiai po vištienos būgnelėmis, tai pagerins krosnies šilumos apykaitą.

Kepkite vištienos kumeles, kol mėsos termometras, įdėtas į riebalinę kojos dalį, nuspaudžiamas nuo 170 iki 175 laipsnių Fahrenheito. Vis dėlto bendras kepimo laikas gali skirtis, priklausomai nuo to, kiek daug kartų ruošiasi valgyti vieną kartą.

Iš konvekcinės krosnies nuimkite vištienos būgnelius, perneškite juos į servetėlių dėžę ir nedelsdami jas uždarykite.