Kaip drausminti vaiką, kuris turi aspergerio

Pasak Nacionalinio neurologinių sutrikimų instituto ir insulto, Aspergerio sindromas (AS), neurologinis sutrikimas, priklauso nuo autizmo spektro. Simptomai apima kalbos ir komunikacijos iššūkius, ribojamą mąstymą ir kartojamą elgesį. Kad vaiką būtų galima drausti su AS, tėvai turi nustatyti, kokį elgesį jų vaikas negali kontroliuoti, pvz., Pasikartojantis elgesys ir kuriems reikia vadovybės ir drausmės, tokios kaip grubus, agresyvus elgesys.

Sukurkite elgesio ir veiksmų, kurių jūsų vaikas negali kontroliuoti dėl savo aspergerio diagnozės, sąrašą. Tai gali būti pasikartojantis elgesys, pvz., Verpimas ar ranka nudegimas, kartu su prastai bendraamžiais ir lengvu nusivylimu. Jūsų vaikui gali prireikti pagalbos ir patarimų, kaip išspręsti šias problemas. Tačiau ji neturėtų būti drausminga.

Nustatykite aiškų jūsų vaiko nepriimtino elgesio sąrašą. Įtraukite įžvalgų ir atsiliepimų iš savo sutuoktinio, savo pediatro, auklėtojų, mokytojų ir kitų, kurie reguliariai bendrauja su jūsų vaiku. Šie netinkami elgesys apima tokius dalykus kaip agresija, grubus kalba, neatitikimas ir nesilaikymas.

Sukurkite tinkamą formą, nurodydami savo vaiką apie elgesį, kuris yra nepriimtinas ir sukelia neigiamas pasekmes. Kadangi aspergerio simptomai dažnai apima sunkumus, susijusius su informacijos apdorojimu, gali reikėti verbalizuoti, užrašyti ir rodyti paveikslėlio formatu. Kopijuoti sąrašą ir pateikti jį visame namuose taip pat gali būti naudinga vaikams su aspergeriu.

Nustatykite prevencines instrukcijas, padėsiančias jūsų vaikui išmokti tinkamą būdą sunkioms situacijoms spręsti. Per vaidmenų žaidimą, diskusijas ir pasakojimus, pasiūlykite savo vaikui alternatyvų, kaip pataikyti, šaukti ir mesti. Socialinės istorijos, sukurtos padėti autizmo vaikams suprasti sudėtingas situacijas, gali būti ypač naudingos mokant apie tinkamą ir netinkamą elgesį. Kadangi aspergerio vaikai dažnai apdoroja informaciją lėtai, pakartokite savo prevencines instrukcijas daug kartų.

Įgyvendinti pasekmių planą. Kiekvienam neigiamam elgesiui, kurį jūs nurodėte kaip netinkamą savo vaikui, nuspręskite pasekmes. Dr. Susan Giurleo, “Child Development Partners”, primena tėvus vaikus, sergančius neurologiniais sutrikimais, kurių discipliną reikia aiškiai, glaustai, nuosekliai ir ramiai. Jei jūsų vaikas blogai elgiasi, pasakykite jam keletą žodžių, ką jis padarė neteisingai, ir pasakykite jam pasekmes. Pavyzdžiui, “Netinkamas tavo brolis”. Netrukus sėdėk 5 minutes kėdėje “.

Reguliariai peržiūrėkite savo drausmės planą. Apsvarstykite savo nuoseklumą plano įgyvendinimui. Įvertinkite savo vaiko elgesį ir nustatykite, ar planui reikia pakeitimų, pagrįstų jos amžiumi, vystymosi ar elgesio pokyčiais.