Kaip kepti besan miltus

Besan miltai yra Indijos ir Bangladešo patiekalų štapelis. Miltai yra iš maltų skrudintų avinėlių ir maistui patiekiami riešutmedžio skonio, turinčio širdies tekstūrą. Galite kepti su besan miltais, padaryti viską, ko jums reikia su universalios miltų, pavyzdžiui, pyragai, pyragaičiai, picos tešla ir duonos. “Besan” miltai turi 387 kalorijas už puodelio ir yra daug skaidulų, kalcio ir baltymų, todėl tai sveikesnė alternatyva universaliosioms miltoms.

Pakaitinis besan miltus universalus miltai. Pyragai ir duonos nepadidės tiek, kiek su besala miltais ir bus storesni tekstūra.

Džiovinkite miltus du kartus, prieš tai pridedant jį prie bet kurio kepimo recepto, kad padidintumėte miltų mišinį. Tai apima daugiau oro į receptą, pagamintą lengvesnius kepinius.

Padidinkite mieles kepdami duonos ir pyragų, kad padėtumėte palėpėje. Pakoreguokite receptus papildomai 50 proc. Mielių. Jei receptas reikalauja 2 šaukštai. Mielių, pridėti 3 šaukštai. Mielių.

Pridėti papildomą kepimo soda į receptus, kurie nereikalauja, kad mielės padėtų augti. Padidinkite 1 šaukštą. Kepimo soda iki 1 1/2. Tai padeda kurti silpnesnę tekstūrą, naudojant natūralią bumbulą per virimą.