Kaip kepti bulvę konvekcinėje orkaitėje, apvyniota aliuminio folija

Konvekcinė krosnis naudoja orą, be šildymo elementų, gaminti maistą. Trečias kaitinimo elementas, esantis krosnies viduje, šildo orą, o oras aplink maisto cirkuliuoja. Tai padeda greičiau gaminti maisto produktus esant žemesnei temperatūrai, todėl galite sumažinti gaminimo temperatūrą 25-50 laipsnių Fahrenheitui ir 30% sumažinti maisto gaminimo laiką. Savo konvekcinės krosnies kepkite foliją supakuotą bulvę tokiu pačiu būdu, kaip ir įprastoje krosnyje, tačiau sumažinkite kaitinimo laiką ir temperatūrą.

Iš anksto pašildykite konvekcinę orkaitę iki 375 laipsnių Fahrenheito. Šis temperatūros nustatymas yra 50 laipsnių mažesnis nei įprastinė orkaitė. Kepant bulves įprastoje orkaitėje reikalinga 425 laipsnių Fahrenheito temperatūra.

Nuplauk savo bulves gerai, šveisti odą švariu nailono virtuviniu skruberiu. Šveisti pakankamai sunkiai, kad pašalintumėte visus įterptus nešvarumus į bulvių dėmeles, bet ne taip sunku pašalinti išorinį odos sluoksnį.

Išpjaukite iš folijos dėžutės 12- 18 cm ilgio arba pakankamai didelę, kad padengtumėte bulves. Apvyniokite bulves į foliją, sukdami galus ir spausdami foliją kartu, kad nebūtų slysta iš bulvių. Naudokite šakę, kad perpjautumėte foliją ir bulves penkių ar šešių vietų.

Padėkite bulvę tiesiai ant konvekcinės krosnies kepimo stovo ir kepkite 30-40 minučių. Ištraukite bulvę iš orkaitės, naudodami krosnies rankšluostį arba žnyplės. Patikrinkite, ar nėra, perkelkite šakutę per foliją ir į bulves. Bulvių jaustis švelnus, o šakutė visiškai neapsaugotų. Grąžinkite bulvę į orkaitę ir kepkite dar 10 minučių, jei bulvės jaučiasi sunkiai.