Kaip nutekėti seilių liaukos su rūgštus saldainiais

Būdama sakyta, kad valgyti saldainius, kad išgydytumėte sveikatos būklę, gali atrodyti per daug, kad būtų tiesa. Bet jei turite problemų su seilių liaukomis, rūgštus saldainius gali būti tik tai, ką nurodė gydytojas. Infekcija, sumažėjęs seilių kiekis ar akmenų susidarymas seilių kanaluose gali sukelti sąnarių skausmą ir patinimą. Kepti saldainiai gali padidinti seilių gamybą ir tam tikrais atvejais padėti sušvelninti skausmą. Pasitarkite su savo gydytoju, jei jūsų čiulpai padės sūdyti rūgštus saldainius.

Apibrėžimas

Šešios seilių liaukos – po vieną kiekvienoje skruosto dalyje, vadinamos parotid liaukos, dvi po burnos stogu, vadinamos lenkų liaukos, o du užpakalinėje burnos dalyje vadinamos submandibulinės liaukos – visos gamina seiles. Pasak Cedars-Sinai, submandibulinės liaukos sudaro daugiausia seilių, apie 70 proc. Gandų liaukos gamina apie 25 proc., O liežuvinių liaukų – tik 5 proc. Žiurkių paruošimo pagalba maistui suskaidyti ir virškinti. Seilė taip pat palaiko burną švaria ir drėgna, o tai padeda išvengti dantenų ertmės. Sienelės iš kanalų išleidžiamos iš liaukų.

Problemos

Užkimšimai seilių kanaluose, stores nei normalios seilės, infekcija, medicininės būklės, dėl kurių mažėja seilių gamyba, pvz., Sjogreno liga, ir tam tikri vaistai gali sukelti seilių liaukos sutrikimus. Kai seilės netenka gerai, gali pasireikšti skausmas ir patinimas seilių kanaluose. Seilių liaukų stimuliavimas su rūgštiniu saldainiu ar kitais būdais, tokiais kaip šiltas kompresas arba švelnus masažas, padeda kanalams efektyviau nutekėti ir atpalaiduoja skausmą iš seilių.

Saldžiųjų saldainių poveikis

Padidėjusi seilių gamyba “siurbluoja” kanalus, kurie gali nukreipti mažus akmenis iš kanalų. Didesnė seilių gamyba padeda, jei vartojate vaistų, kurie sukelia burnos džiūvimą. “Sour candy” padidina seilių srautą daugiau nei kramtomoji guma, teigia “Medicine Online”. (2 rekomendacija) Nors kramtomoji guma didina seilių gamybą iki maždaug 1 arbatinį šaukštelį per minutę, kai pirmą kartą pradedate kramtyti, seilių produkcija 20 minučių sumažėja 80 procentų. Kita vertus, skonio saldainiai išlaiko seilių gamybą 1 arbatiniu šaukšteliu visą laiką, kai jūs žindote ant jo.

Apsvarstymai

Cukraus neturintys rūgštiniai saldainiai atliks tą pačią seilių išsiskyrimą kaip reguliarius saldainius ir sumažins jūsų kalorijų kiekį bei sumažins jūsų ertmės pavojų. Tačiau kai kurios dirbtinio cukraus spirito formos gali sukelti dujų, pilvo skausmą ir viduriavimą, kai valgomi dideliais kiekiais. Daugelis suaugusiųjų gali toleruoti maždaug 40 gramų cukraus alkoholio per dieną, registruotas dietologas Donna Feldmanas pranešė apie dietinį kanalą. Paprastieji citrinos ar laimi gali turėti tokį patį poveikį, kaip ir rūgštus saldainius, bet jie yra mažiau skanūs. Jei turite seilių liaukų sutrikimų, pasitarkite su savo gydytoju apie teigiamus ir neigiamus sunkius saldainius.