Kaip išgydyti išsipūtimo disko

Išsiskyręs diskas pasireiškia tada, kai kremzlės tarp dviejų stuburo slankstelių praeina už įprastos okupacinės erdvės, aprašo Mayo klinikos dr. Džeris Swansonas. Išsišakojusio disko dažniausiai įvyksta kaip asmuo amžius ir gali ar negali būti siejamas su skausmu. “Swanson” vizualiai apibūdina išsikišusį diską mėsainiui su dideliu mėsos gabalu — mėsos dalis truputį praeina už bandelės. Yra didelis skirtumas tarp išsišakojusio disko ir herniatoriaus disko. Herniass diskas yra suplyšęs, o disko vidinė medžiaga yra eksponuota. Nei invaziniai gydymo metodai yra panašūs tarp išvaržos ir išsipūtimo disko.

Valdykite skausmą šaltu arba karštu terapija. Naudokite šaltą terapiją skausmui gydyti, ledo pakuotes, kad sumažėtų patinimas. Šilumą įkiškite į skausmo sritį – elektrinė danga arba šiltas kompresas veikia gerai. Apsvarstykite masažo terapiją, skirtą skausmo simptomų atsipalaidavimui ir atleidimui nuo jos. Atminkite, kad ne visi išsipūsti diskai yra skausmingi. Daugelis jaunų ir senų žmonių turi išsipūtimo disko ir neturi fizinių požymių ar simptomų.

Sutelkite dėmesį į disko centralizavimą, kai tik skausmas yra valdomas, teigia fizikoterapeutas Dagas Valasas, West Caldwell priežiūros centro reabilitacijos direktorius West Caldwell, New Jersey. Stenkitės dirbti su fizioterapeutu, kad nustatytumėte, kokios pratybos naudingos bėgimo takams. Pasvarstykite nugaros smegenų išsiplėtimą arba lenkimo pratimus, taip pat įvairius tempimo judesius. Pradėkite stipriąsias ir pagrindines pratybas, dirbdami kartu su savo fizioterapeutu. Toliau praktikuoti praktinius pratimus namuose. Vykdykite tik tuos pratimus, kurie yra tinkamai apmokyti, kad išvengtumėte žalos.

Sužinokite, kaip valdyti padėtį, taip pat tinkamus lenkimo ir pakėlimo būdus. Sėdėdami, stovėdami ir lenkdami praktikitės geros ergonomikos, kad nepadidintumėte išsipūtimo disko. Nepamirškite, kad, pakeldami daiktus, Kalifornijos universiteto Los Andželo ergonomikos svetainę, pakreipkite savo klubus ir sulenkite kelius. Venkite nuleidimo ir nugaros skausmo sėdėdami visą kelią atgal kėdėje.