Kaip išgydyti susmulkintą kaulą

Nors laikas, reikalingas kaulų lūžių išgydymui, priklauso nuo paciento sveikatos ir amžiaus bei nuo lūžio sunkumo, gydymas paprastai trunka keletą savaičių iki kelių mėnesių, sako Amerikos ortopedijos chirurgų akademija. Atsigavimas nuo susikaupusio kaulo gali būti nelinksmis ir daug laiko, tačiau mityba, poilsis, gydymas ir gyvenimo būdo įpročiai gali prisidėti prie pagreitinto kaulo gijimo pagreitinimo.

Vartokite tinkamą mitybą

Kai jūsų įtrūkęs kaulas gydo, jis reikalauja daugiau energijos, kol jis gedimas. Norint pagaminti papildomą energiją, jūsų organizmui reikia daugiau kalorijų. Kalorijų kiekio padidėjimas, kurį jūsų kūnas turi išgydyti susmulkintą kaulą, priklauso nuo jūsų dydžio, svorio ir pertraukos sunkumo. Pavyzdžiui, sužeistas, nuleidžiamasis pacientas gali tris kartus daugiau kalorijų, nei įprastai, taisant sutrikusį kaulą, aiškina Osteoporosis Nutritionist dr. Susan E. Brown, Ph.D., ne tik svarbu didinti kalorijų kiekį per dieną Savo sulaužytą kaulo atsinaujinimo fazę, bet svarbu gerti daugiau baltymų ir kalcio. Kalcis ir baltymai yra svarbūs kaulų elementai, kurie reikalingi jūsų kaulų gijimo procese. Kasdieniniai multivitaminai padės suteikti papildomų vitaminų, tokių kaip vitaminai B6, C, D ir K, taip pat mineralai – cinkas ir varis. Jūsų gydytojas gali suteikti jums specifinių mitybos pakeitimų, būtinų jūsų atsigavimui.

Gaukite daugybę poilsio

Remiantis Penn State Milton S. Hershey medicinos centru, kai kurie smulkūs kaulų lūžiai, tokie kaip streso lūžiai, gydomi ramybe. Venkite lūžio sukeltos veiklos. Gydytojas galėjo įdėti mesti, sustiprinti ar sulaužyti į susikaupusį kaulą, kad jo nejudėtų. Jums gali prireikti pagalbos iš ramentų ar ratų kėdžių, kad jūsų lūžęs kaulas nejudėtų. Kai kuriais atvejais gali prireikti lieknėti, kad lūžiai būtų tinkamai išgydyti.

Ieškoti vaistų

Kartu su poilsiu gali būti naudojami ledo paketai, siekiant sumažinti patinimą. Jūsų gydytojas gali pasakyti, kad naudosite priešuždegiminius vaistus, kad sumažintumėte skausmą ir uždegimo priežastis ramina dėl kaulų lūžių. Kai kuriuose kaulų lūžiuose rekomenduojama prailginti gijimo lūžius ir padidinti maistinių medžiagų kiekį kraujyje. Pasitarkite su savo gydytoju, kad galėtumėte patarti, kokios prigimties galite atlikti, kad galėtumėte išgydyti lūžius. Dėl sunkių ar atvirų lūžių gali prireikti chirurgijos.

Keisti gyvenimo būdą

Rūkymas gali užtrukti susilpnėjusio kaulo gijimą ir sukelti jums dvigubai didesnę infekcijos riziką, teigia Dr. Susanas E. Brownas, doktorantas. Kad sumažintumėte infekcijos tikimybę ir pagerintumėte lūžių gijimo laiką, nustokite rūkyti tol, kol lūžęs kaulas visiškai išgydomas. Panašiai piktnaudžiavimas alkoholiu gali padidinti jūsų užkrėtimo riziką, kuri gali turėti įtakos gijimo laikui.