Kaip kepti biskutą mėsainyje

“Bacon” yra kiaulienos produktas, naudojamas įvairiems maisto produktams, įskaitant mėsainius, pagardinti pagal visame pasaulyje žinomą chefą Bobby Flay. Be to, druska ir riebalai taip pat gali išlaikyti jūsų mėsainį gerai prieskoniais ir drėgnais visą gaminimo procesą. “Bacon” yra “išgydytas” kiaulienos produktas, kuris buvo labai sūdytas, tačiau jis turi būti kruopščiai paruoštas ir neturėtų būti sunaudotas žaliai. Dėl to keiksmažodžiai ruošiasi kepti patiekalus mėsainiuose.

Įdėkite 12 colių keptuvę ant viryklės. Sukite šilumą krosnyje vidutiniškai žemai.

Keptuvėje supilkite keturis gabaliukus bekono. Pasukite bacon po dviejų minučių. Kartais, priklausomai nuo jūsų viryklės, keptuvės ir bekono rūšies, jums gali prireikti akies nustatyti, ar bekonas yra paruoštas. Apverskite kačiuką kas dvi minutes, kol jis pasidaro tamsiai raudona.

Uždarykite bekoną ant popierinių rankšluosčių, kad ištirpintumėte kai kuriuos tepalus ir riebalus. Palaukite, kol šaukštas atšaldys. Tai paprastai trunka nuo 15 iki 20 minučių. Pakartokite, kol turėsite pakankamai šaukštų savo mėsainiams.

Sugadintas šonkaulis tarp rankų ir ant popierinių rankšluosčių. Tai gamina jūsų mėsainių bitus.

Vieta 1,5 lbs. 80% liesos jautienos į maišytuvą. Sumaišykite sumaišytą šoną.

Sumaišykite 1 šaukšte. Druska, 3 šaukštai. Juodieji pipirai, 5 šaukštai. Svogūnų milteliai ir 5 šaukštai. Česnako miltelius, kol visi ingredientai bus įtraukti į mėsos mišinį.

Virkite bacon

Pridėti “Bacon To Burgers”

Ištraukite kai kuriuos mėsos mišinius ir sudėkite 1 colio storio, 3 colių skersmens pyragus. Turėtumėte sugebėti pagaminti ne mažiau kaip keturis ar šešis pyragus.

Apvyniokite šilumą krosnyje aukštyn. Vieta 1 šaukštai. Sviesto ant keptuvės.

Į ketvirtąją vietą įdėkite keturias pintines, kai sviestas pradeda burbuliuotis. Tai užtikrins, kad gausite gražų pyragą savo mėsainių pyragas. Po dviejų minučių apverskite mėsainius su mentele ir toliau darykitės, kol jie bus baigti.