Kaip kepti keptuvėje

Kepimo viryklė leidžia jums kepti didelius mėsos gabalėlius, paruošti mėsą ir daržoves, lėtai virti didelius maisto kiekius ir kepinti tuos pačius daiktus, kuriuos galite naudoti įprastoje sieninėje orkaitėje arba be jų sukurtos perteklinės šilumos. Skrudintuvo perkeliamumas leidžia jums iškepti beveik visur, kur jūs turite prieigą prie 15 amperų sienos talpyklos. Naudok savo keptuvę, kad kepate daiktus, tokius kaip pyragai, pyragai, patogūs maisto produktai ir troškintuvai, ir sumažinkite šilumą virtuvėje.

Padėkite kepimo stalą kepimo dugne. Tai skatina daugiau maisto gaminti. Dengianti kepimo stalą su didelio galingumo aliuminine folija, galite naudoti kepimo stalą kaip sausainių ir picų kepimo lapą.

Uždenkite savo kepsnį dangteliu ir nustatykite temperatūrą, atitinkančią jūsų recepto reikalavimus. Pavyzdžiui, užšaldytai picos temperatūrai reikia nustatyti 425 laipsnių Fahrenheitą, supakuotieji sausainiai reikalauja 375 laipsnių Fahrenheito, o “brownies” temperatūra 350 laipsnių Fahrenheitui.

Leiskite keptuvę 20 minučių iš anksto pašildyti su dangčiu.

Kepkite du patiekalus, jei jūsų kepsnys yra pakankamai didelis. 18-qt. Keptuvėje yra du keptuvės, leidžianti tuo pačiu metu kepti du kepimo duonos. Trys 1 1 / 2- qt. Troškiniai patiekalai tinka tokio dydžio keptuvėje, leidžiantys jums iškepti visą patiekalą, pvz., Mėsos, patiekalą ir keptas bulves.

Laikykitės recepto nurodymų dėl virimo trukmės, nes jie gali skirtis nuo patiekalo į indą. Duonos gali užtrukti iki 75 minučių, kepamos bulvės gali užtrukti iki 70 minučių.