Kaip kepti sviestą bananais

Nors kai kurie žmonės sako, kad sviestas daro viską geresnį, jis taip pat prideda 1,600 kalorijų ir 177 gramų riebalų, kuriuos galite naudoti kepimo metu. Riebalai, tokie kaip sviestas, paprastai naudojami duonos, keksui, pyragams skirtiems pyragams ir kitiems kepiniams pridėti švelnumą ir drėgmę. Jūs galite lengvai sušvelninti keletą savo receptų, pakeitus visus ar dauguma riebalų savo receptą su bananais.

Bananai paprastai nenaudojami kaip priemonė pakeičiant priemonę. Pradėk nuo pusiau truputėlio bananų ir maišant tešlą. Jei tešla yra per sausa, pridėkite dar truputį bananą, kol nepasieksite tinkamo nuoseklumo. Nebijokite bandymų ir klaidų: eksperimentai paprastai yra geriausias būdas rasti tinkamą receptą. Kai kurioms kepamoms prekėms gali tekti valgyti šaukštą ar du sviestas, kad būtų galima gauti geriausius rezultatus.

Bananai yra saldesni už sviestą, todėl dažniausiai galite sunaudoti mažiau cukraus nei reikalaujama recepte. Be to, kadangi jūs pašalinate recepte esančius riebalus, taip pat turėtumėte naudoti pusę kiaušinių kiekio arba pakeisti kiaušinius su kiaušinių baltymų, kad jūsų pyragus produktas pasiliks. Kad jūsų pyragai ir bandelės išdžiūtų, sumažinkite orkaitės temperatūrą maždaug 25 laipsnių Fahrenheitui, kad išlaikytumėte drėgmę.

Nors bananus galima vartoti įvairiuose receptuose, jie yra gana tankūs ir neturėtų būti naudojami, kai norite šviesios ar purus keptos prekės, sako registruotas dietologas Linda Michaelis. Be to, skonis paprastai nesudaro poros gerai su uogų skonio ar citrusinių receptus. Norint gauti geresnį rezultatą, šiais atvejais pasirinkite kitą mažo kaloringumo sviesto pakaitalą, pvz., Obuolių.

Perjungimas

Balansavimo aktai

Negalima eiti bananų