Kaip naudotis su sulaužyta pirštu

Amerikos ortopedijos chirurgų akademijos teigimu, susmulkintos pirštai dažniausiai yra skausmingiausia pėdos lūžių rūšis, bet retai išjungiamos. Kojų pirštų lūžiai gali pasireikšti dėl to, kad sunkiai ištemptas pirštas arba tiesioginis smūgis ant kojų – pvz., Sunkiojo daikto nuleidimas. Jei turite susmulkintą pirštą, jūs turėtumėte galimybę vaikščioti ir dalyvauti pratybose su keliais pakeitimais. Sutelkite dėmesį į pratimus, kurie mažai tinka jūsų kojoms.

Aplankykite savo gydytoją. Jei pasireiškė skausmas ir patinimas ilgiau nei 2-3 dienas, kreipkitės į gydytoją. Fizinis apžiūras ir rentgeno spinduliai gali padėti nustatyti, ar traumos yra sunkesni nei susmulkintos pirštinės. Gydytojas greičiausiai jums nurodys, kaip naudoti bičiulių juostą – palenkite savo sužeistą pirštą greta esančio pečių, kad skatintumėte gijimą.

Dėvėkite stipraus viengubo batų. Pasivaikščiokite koją su kietuoju padu, kai treniruojate su susmulkinto piršto. Vienkartinis vienguba avalynė gali padėti išlaikyti pirštus.

Dalyvauti nedidelio poveikio ir be svorio turinčios veiklos. Šie pratimai mini stresą ant apatinių galūnių. Vaikščiokite, važiuokite dviračiu, naudokite elipsinę mašiną, eikite plaukti ar pakelti svorį – dirbkite tik viršutine galia, kol atsigausite.

Palaipsniui grįžkite į normalią pratybų eigą. Jei sergate skausmu, nutraukite gydymą ir grįžkite į mažo poveikio pratimus.