Kaip pakeisti vermutai virimo metu

Stiprinamasis vynas, vermutas prasideda nuo baltojo vyno bazės, kuri tada sumaišoma su vynuogių spiritu, kad padidėtų alkoholio kiekis. Nors yra saldžių ir sausų veislių, saldieji vermutai dažniausiai nenaudojami virimo metu ir niekada neturėtų būti naudojami vietoje sauso vermuto. Jei rankoje nėra sauso vermuto, vietoje jo galite naudoti keletą kitų ingredientų.

Baltas vynas

Sausas vermutas dažnai rekomenduojamas kaip pigus baltojo vyno pakaitalas. Tačiau gali būti didesnė tikimybė, kad jūsų butelyje turėsite buteliuką baltojo vyno, kuris gali būti naudojamas kaip sausojo vermuto pakaitalas. Norėdami gauti geriausius rezultatus, naudokite sausą baltąjį vyną, kad labiausiai imituotumėte vermuto skonį. Pagal “Cooking Light” “Sauvignon blanc” yra puikus pasirinkimas sausam baltojo vyno. Kuo ilgiau verdysite ar kepsite patiekalą su baltojo vyno, tuo mažesniu bus alkoholio kiekis.

Citrinos sulčių

Sausas vermutas papildo indus rūgštimis, todėl citrinos sultys taip pat gali būti naudojamos kaip pakaitalas. Venkite naudoti kalkių ar kitų citrusinių vaisių sulčių, kurios gali būti per stiprios skonio. Citrinų sultys gali būti pernelyg stiprus ir šiek tiek eina ilgą kelią, todėl, jei įmanoma, skoniuokite padažą, kad nustatytumėte, kiek naudoti. Pradėkite, naudodami pusę recepte reikalaujamo sauso vermuto kiekio ir palaipsniui jį padidinti. Pvz., Jei recepte reikalaujama pusę puodelio sauso vermuto, naudokite ketvirtą puodelį citrinų sulčių.

Actas

Naudokite actą, kad imituotų rūgščią sausojo vermuto kokybę. Balto vyno actas labiausiai primena sauso vermuto skonį. Tačiau, priklausomai nuo patiekalo, kurį planuojate gaminti, taip pat gali dirbti ir kiti acto, pavyzdžiui, balzamiko ir raudonojo vyno acto. Apsvarstykite kitus ingredientus recepte, kad padėtumėte jums nuspręsti. Pvz., Jei jūs gaminate klamių lingvinas su lengvu padažu ir norite iš tikrųjų demonstruoti šviežius moliuskus, baltojo vyno actas būtų geresnis pasirinkimas nei balzamikas, turintis stipresnį skonį.

Kitos parinktys

Nors jis gali neturėti išskirtinio sausojo vermuto skonio, jo pakaitalu taip pat galite naudoti vištienos, kalakutienos ar daržovių sultinio. Kartais gali būti ir jautienos sultinys. Sultinys ir rūgštinis ingredientas, pvz., Citrinų sultys, taip pat gali padaryti apgauti. Baltos vynuogių sultys be saldiklių yra šiek tiek saldesnės nei sausas vermutas, bet kai kurie receptai, pavyzdžiui, naminių paukščių padažai, gali papildyti pusę reikalaujamos sumos. Jei vynuogių sultys yra per saldus, pridėkite daugiau druskos ar prieskonių.