Kaip pradėti asmeninę sveikatingumo programą

“Wellness” programa yra pilnas projektas, skirtas pertvarkyti jūsų gyvenimą. Tai taip pat labai asmeniška, ir tik jūs galite nuspręsti, kurias jūsų gyvenimo sritis reikia keisti ar tobulinti. Pakeitimai užtrunka, o nepaprastai pasidavę sau arba pernelyg dideliam spaudimui, jūs tik pasitraukite. Vietoje to daugiausia dėmesio skiriama ilgalaikiams plano rezultatams, kuriais siekiama sukurti sveikesnį, labiau subalansuotą gyvenimą.

Padarykite sąrašą dalykų, kuriuos norite pagerinti savo gyvenime. Sutelkite dėmesį į sritis, kuriose reikia atlikti pakeitimus. Būkite kiek galima specifiškesni ir įsitikinkite, kad įtraukėte bent tris skirtingus savo gyvenimo aspektus. Pavyzdžiui, galbūt norėsite pagerinti savo streso lygį, savo sveikatą ir svorį. Arba galbūt jūs turite dirbti laiku valdyti ar sužinoti, kaip turėti sveikesnius santykius su savimi.

Pasirinkite bent tris sritis, į kurias norite sutelkti dėmesį, tada sukurkite sąrašą pakeitimų, kuriuos norite atlikti tose srityse. Pavyzdžiui, norėdami pagerinti savo streso lygį, galite pabandyti medituoti, pakankamai miegoti ir išmokti spręsti konfliktus. Arba galite sugalvoti sveikesnių mitybos įpročių sąrašą, kad padėtumėte numesti svorį. Pasak “Bullock” šeimos chirurgijos centro, jums reikia būti konkrečiai nustatant tikslus. Negalima sakyti “numesti svorio”, o vietoj to sumažina svarų, kuriuos norite prarasti.

Pasidalykite šiais tikslais į mažesnius savaitės tikslus. Stenkitės atlikti nedidelius pakeitimus iš kiekvienos srities kiekvieną savaitę. Pavyzdžiui, savaitė, kurioje bandoma numesti svorį, gali gerti daugiau vandens. Kitą savaitę laikyk geriamąjį vandenį ir pridėkite sveikų vaisių užkandžių ir pan.

Atlikite sąrašą priežasčių, kodėl bandote pakeisti. Spausdinkite sąrašą ir paskelbkite jį ten, kur matysite jį dažnai, pvz., Monitoriaus ar šaldytuvo pusėje. Kai jaučiatės žemyn ir sunkiai sutinkate su savo rezoliucijomis, perskaitykite sąrašą, kad prisimintumėte savo motyvaciją keistis.

Užsirašykite premijų sąrašą, kurį jums duosite, kad pasiektumėte nedidelius tikslus. Pasak tėvų svetainės “Moterų forumas”, turėtumėte turėti mažų atlygių, kad galėtumėte pasilikti motyvuotus ir vieną didelį atlygį pabaigoje, laukdami, kol pamatysite, ar pasiekiate savo galutinį tikslą. Apdovanojimai gali būti viskas, kas leidžia jums jaustis gerai: knyga, kurią norite skaityti, manikiūras ar masažas, nauja elektroninė programinė įranga arba kelionė į paplūdimį.

Sekite savo pažangą. Galite naudoti žurnalą, norėdami parašyti savo jausmus ir laimėjimus, arba galite atspausdinti pagrindinį sąrašą su visais savo tikslais. Kai juos atliksite, tiesiog patikrinkite juos arba ištrinkite juos.