Kaip sumažinti pirštų patinimą po gyvūno įkandimo infekcijos

Gyvūnų įkandimas yra dažnas reiškinys, ypač tarp vaikų. Pasak Amerikos Amerikos rankų chirurgijos draugijos, šunys sukelia daugybę gyvūnų užkandžių Jungtinėse Amerikos Valstijose. Kiti gyvūnai, įkandantys žmones, yra katė, graužikai ir ūkiniai gyvūnai. Didžiausias pavojus sveikatai po gyvūno įkandimo yra infekcijos galimybė. Katės įkandimai turi didžiausią infekcijos potencialą, nes jų aštrūs dantys nugriaudami į audinį. Vienas iš pirmųjų užkrėsto gyvūno įkandimo požymių yra patinimas vietoje, pvz., Pirštas. Keletas strategijų gali sumažinti užkrėsto gyvūno įkandimo prie piršto patinimą ir sumažinti komplikacijų potencialą.

Pripažinti infekcijos simptomus

Gyvulių burnos yra daugybe bakterijų. Įkvėpus kūnui, šios bakterijos gali sėti audinius ir pradeda augti, todėl infekcija. Ranka ir pirštai turi didelę infekcijos riziką po gyvūno įkandimo. Taip yra dėl sudėtingos anatomijos ir santykinai prastos kraujo tiekimo kai kurioms giliųjų audinių struktūroms. Žaizdos gylis lemia infekcijos tipą. Paviršiaus įkandimai ar įbrėžimai gali sukelti celiulitą, paviršinių odos sluoksnių užkrėtimą. Giliau įkandimas gali užkrėsti piršto sausgysles ar kaulus. Infekcijos požymiai yra patinimas, paraudimas ir pūliai įkandimo vietoje, raudonieji dryžiai iš žaizdos, sumažėjęs piršto judrumas ir skausmas bei apytakos praradimas dėl patino, dėl kurio pirštas gali atrodyti šviesiai arba mėlynas. Fevers, naktinis prakaitavimas, šaltkrėtis ir pojūčių praradimas į pirštus rodo rimtą infekciją.

Pradėkite gydymą anksti, kad sumažintumėte patinimą. Svarbiausias žingsnis siekiant išvengti piršto patinimosi ir infekcijos po gyvūno įkandimo yra kruopštaus žaizdos valymas. Remiantis LSU veterinarijos medicinos mokyklos, nuvalykite žaizdą su gausiu kiekiu šilto vandens ir muilo per penkias minutes iškart po užkandimo pašalinti nešvarumus ir seiles, kuriuose yra bakterijų. Jei žaizda kraujavo, tiesioginis slėgis su švariu skudurėliu ar marlia ir piršto pakilimu gali padėti kontroliuoti patinimą. Švelniai žaizdos šveitimas padės sumažinti patinimą dėl infekcijos. Patinimas gali būti sumažintas taikant antiseptinį tirpalą arba antibiotikų tepalą po plovimo. Priešuždegiminiai vaistai, tokie kaip ibuprofenas, padeda kontroliuoti lengvų infekcijų patinimą ir gydyti skausmą ir karščiavimą. Užkirsti kelią žaizdos reinzeiracijai uždengti steriliu padažu ar tvarsčiu.

Venkite patinimų komplikacijų. Norėdami sumažinti patinimą ir išvengti įkandimų komplikacijų, gydytojams gali reikėti užsisakyti testus, skirtus įvertinti audinių pažeidimus. Rentgeno spinduliai gali nustatyti, ar dėl kaulų traumos būdinga įkandimas. Kiti tyrimai, tokie kaip magnetinio rezonanso tomografija arba MRT, gali nustatyti sausgyslių pažeidimą ir padėti savo gydytojui diagnozuoti osteomielitą arba kaulų infekciją. Reikšmingas patinimas gali prireikti chirurginio įsikišimo, siekiant sumažinti slėgį piršte ir tinkamai išvalyti infekciją iš gilesnių audinių. Pasak Amerikos Amerikos chirurgijos draugijos, chirurginis tyrimas taip pat padeda pašalinti negyvą audinį, pažeistą odą ir krešulius, kurie gali trukdyti gijimo procesui. Antibiotikai gali būti reikalingi, kad sumažėtų patinimas ir infekcija kontroliuojama. Kartais skiriamas ilgalaikis intraveninių antibiotikų kursas giliųjų audinių infekcijų, tokių kaip osteomielitas, kuris gali sukelti stiprų patinimą, gydymui. Dėl sausgyslių pažeidimo paprastai reikalinga chirurgija ranka specialistas.