Kaip virti kumpio kepą orkaitėje

Kumpio kotelis, tiksliau žinomas kaip kiaulienos kotelis, yra iš kaulo pjūvis iš priekinės kojos. Nors tai dažnai vadinama kumpiu, bet ir kakleliai yra skirtingi, jie paprastai išgydomi, o kojos dažnai yra šviežios. Kiaulienos kepsniai yra nebrangūs ir kvapnūs, nors “Food & Wine” rašytojas Tim Love perspėja, kad jie pasirodys nepatogiai žąstai, nebent jie bus iškepti lėtai skysčiu. Kiaulienos raumenys yra daug riebalų: valgykite tik retkarčiais ir saikingai.

Padažu kiaulienos šonkauliuką su druska, pipirais ir pasirinktais prieskoniais, tokiais kaip smulkintos česnako skiltelės arba supjaustytos šviežios žolės, tokios kaip rozmarinas.

Šildykite alyvuogių aliejų olandų krosnyje arba didelėje krosnies saugioje krosnyje, naudodami maždaug 4 šaukštus aliejaus už vieną 1-1 / 2- 2 svarų kiaulienos kotelį. Įmaišykite kiaulienos šonkaulį ir apvilkite jį iš abiejų pusių maždaug 15 minučių, naudodami žnyples mėsai pasukti.

Nuleiskite kiaulienos kotelį į puodo šoną ir, jei pageidaujate, įpilkite susmulkintų svogūnų ir sumaišytų daržovių, tokių kaip svogūnai, morkos arba salierai. Trumpai supilkite daržoves. Išdėstykite daržoves tolygiai aplink kiaulienos strypus.

Įpilkite maždaug 2 puodelius skysčio 1 1 / 2- 2 svarai kiaulienos kotelio, pasirinkdami iš vyno, sultinio, alaus, vandens ar derinio. Įdėkite indo dangtį į vietą arba saugiai uždėkite aliuminio foliją.

Padėkite dengtą puodą į orkaitę, kuri buvo šildoma iki 325 laipsnių Fahrenheito. Leiskite kiaulienos rakeliui ir daržovėms virti maždaug tris valandas, naudodami žnyplės, kad galą pasuktumėte iki pusės iki maisto ruošimo laiko.

Išimkite puodą iš orkaitės, kai mėsa yra minkšta, o mėsos termometras, įterptas į storiausią blauzdos dalį, registruojamas bent 145 laipsnių Fahrenheitui.

Išmeskite kaulus ir mėsą ir daržoves išmaišykite su kviečių, tešlos ar pomidorų arba rudųjų ryžių.